::: Nastavit stránky jako domovské stránky :::  Přidat stránky do odkazů k Vašim oblíbeným  :::  Úvodní strana  :::  E-mail  :::  Mapa stránek  :::

  Dnes je
 

Opavou na kole

  Opavou na kole
  Cyklistická doprava
  Zprávy,články,informace
  Ke stažení
  Odkazy
  Fotogalerie
  Kontakt

Cyklisté vítáni

Předpověď počasí pro Opavu

Zdroj: www.meteopress.cz

Jaké je aktuální počasí v Opavě najdete zde!

Ikonka na Vaše stránky

OPAVOUNAKOLE.info

Kód pro Vaše stránky

Návštěvnost stránek

TOPlist

Home > Zprávy, články, informace > Ocenění Opavy ve výstavbě cyklopruhů

 
Ocenění Opavy ve výstavbě cyklopruhů
 

Opavská radnice byla v polovině září oceněna Nadací Partnerství za budování cyklostezek. V celorepublikové konkurenci zvítězila v kategorii liniových řešení. Porota pochválila výstavbu cyklopruhů na frekventovaných silnicích, jakými jsou například Ratibořská či Rolnická. Nadace prostřednictvím soutěže propaguje zklidňování dopravy a poukazuje na kvalitní dopravní řešení, která se mohou stát příkladem pro další obce a města. „V Opavě nás zaujala především snaha vést cyklisty v prostoru pozemní komunikace, což vedlo zároveň ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu,” říká k udělení první ceny člen hodnotící komise Ladislav Cvrkal, dopravní odborník 3M Česko.

Opava obdržela za výhru dotaci ve výši 80 tisíc korun. Druhé místo obsadil Děčín za vnitroměstskou stezku pro cyklisty. Zvláštní ceny pak získali Nový Bydžov a Uničov.

„Je úspěch, že se nám v takto urbanizovaném a dopravně komplikovaném městě jako je Opava, daří síť cyklostezek budovat. Chceme v tom i nadále pokračovat a troufám si říci, že v dalších čtyřech letech by se množství cyklostezek mohl ještě zdvojnásobit,” uvedl náměstek primátora Pavel Mališ, který tyto cyklostezky navrhl.

Co se v soutěži hodnotí? Porota odborníků zkoumá, jak řešení ovlivňuje bezpečnost provozu, jak přispívá ke sladění různých druhů dopravy, jak zlepší podmínky chodců a cyklistů. Stejně tak je důležité, zda-li jde o širší strategii nebo o ojedinělou akci, hodnotí se technická, estetická a funkční úroveň řešení. Velkou váhu porota přikládá tomu, zda je taková akce inspirativní pro jiná města a obce.

„Soutěž Cesty městy je ve střední Evropě unikátní svým zaměřením, rozsahem i tradicí,” uvedl koordinátor soutěže Radek Patrný z Nadace Partnerství. Soutěž se koná pod záštitou

Ministerstva dopravy – BESIP, mezi její partnery patří například Svaz měst a obcí ČR. Soutěž vznikla v roce 2002, od té doby se do ní zapojilo 206 dopravních projektů. Letos se do soutěže přihlásilo 39 dopravních projektů a vyhlášení výsledků proběhlo v Litomyšli.

Zdroj: www.opava-city.cz

 

Více informací k ocenění Cesty městy pro Opavu-prezentace soutěžního řešení najdete zde: http://www.nadacepartnerstvi.cz/doprava/opava10

 

 
 

nahoru nahoru

 

Aktualizace stránky: 15.02.2013

 
 

kliknutím se se objeví předpověď pro Ostravu

Autor stránek: Dušan Vaculčík

copyright  2005 © opavounakole.info