::: Nastavit stránky jako domovské stránky :::  Přidat stránky do odkazů k Vašim oblíbeným  :::  Úvodní strana  :::  E-mail  :::  Mapa stránek  :::

  Dnes je
 

Zprávy, články, informace

  Opavou na kole
  Cyklistická doprava
  Zprávy,články,informace
  Ke stažení
  Odkazy
  Fotogalerie
  Kontakt

Cyklisté vítáni

Předpověď počasí pro Opavu

Zdroj: www.meteopress.cz

Jaké je aktuální počasí v Opavě najdete zde!

Ikonka na Vaše stránky

OPAVOUNAKOLE.info

Kód pro Vaše stránky

Návštěvnost stránek

TOPlist

Home > Zprávy, články, informace > Z nových stojanů prý kolo neukradnete

 

Z nových stojanů prý kolo neukradnete

11. prosince 2007

Opava-Špatná zpráva pro zloděje kol.. V případě že mají opavští strážnici pravdu, rovnou se přestěhujte jinam. V Opavě jsou totiž nové stojany, z nichž prý kolo neukradnete.

Na první pohled to vypadá jako jakýkoliv jiný stojan. Rozdíl poznáte, až když do něj budete chtít umístit váš bicykl. "Na tomto stojanu, který je přišroubovaný k zemi, totiž zamykáte přímo celý rám kola. K tomu budete potřebovat speciální zámek, který do rámu dáte a kolo tím zamknete," řekl preventista městské policie Ivo Špičák. Nebudete tedy potřebovat klasický lankový zámek, jehož překonání je pro zloděje hračkou. "Speciální zámek si můžete pořídit v cykloobchodech v Opavě a časem i na městské policii. Cena se pohybuje od pětasedmdesáti korun," vysvětlil Špičák. Pokud vám speciální chybí, můžete si kolo zamknout klasickým způsobem.

Podle Špičáka jsou podobné stojany ve dvou městech. "Poté, co je tam instalovali, došlo k velkému poklesu krádeží kol. Dokonce tvrdí, že z těchto stojanů se ještě žádné kolo ukrást nepodařilo," řekl strážník.

Se stojany pro celkem 349 kol se můžete setkat před většinou opavských supermarketů, u čtyř základních škol a v nemocnici. Jejich instalaci do centra prý nepovolil hlavní architekt.

Projekt Bezpečné cyklostojany přišel na 450 tisíc korun. Devadesát procent uhradilo Ministerstvo vnitra, zbytek pak opavská radnice.

(rok)

 

 

 

Zdroj: Noviny Region Opavsko

   
 

nahoru nahoru

   
 

Aktualizace dne: 15.02.2013

 

 

kliknutím se se objeví předpověď pro Ostravu

Autor stránek: Dušan Vaculčík

copyright  2005 © opavounakole.info