::: Nastavit stránky jako domovské stránky :::  Přidat stránky do odkazů k Vašim oblíbeným  :::  Úvodní strana  :::  E-mail  :::  Mapa stránek  :::

  Dnes je
 

Cyklistická doprava

  Opavou na kole
  Cyklistická doprava
  Zprávy,články,informace
  Ke stažení
  Odkazy
  Fotogalerie
  Kontakt

Cyklisté vítáni

Předpověď počasí pro Opavu

Zdroj: www.meteopress.cz

Jaké je aktuální počasí v Opavě najdete zde!

Ikonka na Vaše stránky

OPAVOUNAKOLE.info

Kód pro Vaše stránky

Návštěvnost stránek

TOPlist

Home > Cyklistická doprava > Dopravní značení pro cyklisty > Vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty

 

Vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty

 

Svislé dopravní značení


dopravní značka č. IP20a

Vyhrazený jízdní pruh

Značkou č. IP 20a se vyznačuje vyhrazený jízdní pruh pro cyklisty v hlavním dopravním prostoru.  Provedení značky musí vyjadřovat skutečný počet jízdních pruhů a situování vyhrazeného pruhu ve vztahu k ostatním jízdním pruhům. Vyhrazený jízdní pruh se současně vyznačuje na pozemní komunikaci podélnými čarami vodorovného značení (č. V 1a nebo č. V 2b) a značkou č. V14 „Jízdní pruh pro cyklisty“. Pokud vyhrazený pruh přechází přes křižovatku, vyznačuje se vodorovným značením i v prostoru křižovatky. Pokud vyhrazený jízdní pruh pokračuje i za křižovatkou, je nutno značku č. IP 20a opakovat. Značka č. IP 20a se umísťuje u začátku vyhrazeného jízdního pruhu.


dopravní značka č. IP20b

Konec vyhrazeného jízdního pruhu

Značkou č. IP 20b se vyznačuje konec vyhrazeného jízdního pruhu pro cyklisty v hlavním dopravním prostoru. Značkou č. IP 20b se vyznačuje konec vyhrazeného jízdního pruhu, pokud končí mimo křižovatku (ukončuje platnost značky č. IP 20a). Provedení značky č. IP 20b musí odpovídat skutečné situaci, počtu a uspořádání jízdních pruhů v místě ukončení vyhrazeného pruhu, provedení symbolu vychází ze značky č. IP 20a. Značka č. IP 20b se umísťuje u konce vyhrazeného jízdního pruhu.


 

nahoru nahoru

 

Aktualizace dne: 15.02.2013

 

kliknutím se se objeví předpověď pro Ostravu

Autor stránek: Dušan Vaculčík

copyright  2005 © opavounakole.info